Matematikli kitaplar – Derin’in sevdikleri

Matematik kitapları değil bunlar. Onlardan evde fazlasıyla var! Bunlar içinde matematik geçen resimli kitaplar. Küçük çocuklar için çok sevilen Hayvanat Bahçesine Gidiyoruz ve Çok Aç Tırtıl var. Çok Aç Tırtıl’ın Türkçesi varmış ama bizimki ev tercümesi. İkisi de Eric Carle ‘ın. Derin bu kitaplara eskisi kadar bakmıyor. Büyüdü de kendileri 🙂

Bugünlerde en çok Contando con Apolo (Apolo’yla Sayıyorum) kitabını okuyor. Bizdeki İspanyolcası. Dadısı kütüphaneden getirmiş. Apolo şu uzun sosis köpeklerden. Sayıların şekline girebiliyor. Aynı zamanda renkten renge giriyor. Arada renkleri de öğretiyor.

Bir başka sayı saymalı kitap da Bears on Wheels. Onu okuması da kolay. Kısa kelimeler kullanarak yazılmış küçük cümleler var. Defne tek başına okuyabiliyor bunu.

Sevdiğimiz sayı saymalı kitaplardan biri de Böcekçikler. Hem böcekleri öğreniyoruz, hem de sayıları. Üstelik böceklerin gözleri oynuyor! Bir de Küçük Mor Balık var. Onu ilk aldığımızda Defne’yle kağıt kesip balıklardan yapmıştık. Resim odasında duvarda dura dura renkleri bayağı solmuş. Derin de yapabilir artık. Bu günlerde eskisini kaldırıp canlı renklerle yeni balıklar yapalım.

Bu yazı çocuk kitapları içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s