Derin’e yeni alıştırmalar

Derin ablası gibi yazıp çizmeyi çok sevdi. Ben bunları yazarken de kucağımda oturmuş, dikkatle seyrediyor. Derin’e yapsın diye yeni alıştırmalar hazırladım. Bazılarında boyamalar var. Derin nokta nokta harflerin üstinden geçmekten sıkıldı. Artık kendi kendine yazacakmış. Ben de öyle hazırladım. Bir tane kesme ve yapıştırma alıştırması var. Bunları yapmadan önce ona bir de çıkartmalı mektuplar hazırlamıştım ama onlar çabucak bitiyorlar. Bunları kendi keseceği için biraz daha uzun oyalanır. İki sayfa da matematik oyunu var. Derin Renkli Matematik Dünyası serisinin Toplama ve Çıkarma kitabını çok severek yaptı. Oradan esinlendim. Kendime not: Annene o serinin öbür kitaplarını ısmarla.

Ben bir yandan bunları hazırlıyorum ama Derin ablası ne yapıyorsa onu yapmak istiyor. Bazen Defne’nin okuldan getirdiği ödevlerine saldırıyor. Zaten birbirleriyle kavga etmek için bahane arıyorlar…

Bu yazı çocuk kitapları, okuma yazma alıştırmaları içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s