Derin’in Angry Birds doğumgünü

Bahar sona eriyor. Okullar kapanmak üzere. Derin ve Defne’nin doğumgünleri bizim için yazın başlangıcı. Bu sene Defne’nin doğumgününü uçaktan iner inmez İstanbul’da kutlayacağız. Ama gitmeden burada da partilerini yapıyoruz.

Angry Birds

Dün Derin için Angry Birds partisi düzenledim. Evi Angry Birds aksesuarlarıyla süsledik. Tabaklarını, bardaklarını, peçetelerini aldık. Doğumgünü pastası almak yerine bu sene de minik kekler yapıp kendim süsledim. Biraz amatör işi oldu ama çocuklar için pek farketmez zaten. Çikolatalı ve vanilyalı minik keklerin üstüne yeşil krema koyup renkli şeker hamurundan (fondan) yaptığım kuşları yerleştirdim. Şeker hamuru yerine badem ezmesi de çok güzel olabilir. Ama onun doğal bir sarı rengi olduğu için gıda boyası koyunca renkler tam tutmayabilir. Bir tepsinin üstünü de gökyüzü resmiyle kaplayıp minik pastaları yerleştirdim. Yazıyı yazmak için kullandığım yazı tipi Feast of Flesh.

DerinPasta

Angry Birds çok eğlenceli bir bilgisayar oyunu aslına. Ama ben bahçeye gerçeğini kurdum! Biz neredeyse bütün alışverişimizi intenet üzerinden yapıyoruz. Ev sürekli kutu dolup taşıyor. O kutuları bahçeye üst üste dizdim. Üstlerine balonlardan domuzlar yerleştirdim.

Önce

Balonlar rüzgardan uçmasın diye şişirmeden içlerine iki kaşık pirinç koydum. Kum da olabilir, pirinç ziyan olmasın derseniz. Bir de tabi fırlatmak için kuşlar lazım. Tenis toplarına eski veya küçülmüş tişörtlerden kumaş bağlayıp kuş karakterlerinin internetten bulduğum göz ve gaga resimlerini yazıcıda basıp yapıştırdım.

Kuşlar saldırıya hazır!

Pembe kuş karakteri gerçekten var. Defne’nin gönlü olsun diye ben uydurmadım. Çocuklar topları atıp kutuları devirmeyi çok sevdiler. Kutuları tekrar dizerken babalar biraz yardım etti 🙂

Derin at!

Oyundan sonra içi şeker dolu Piñatayı dövdüler. O da tabi bir Angry Birds karakteriydi..

Defne vur!

En son da Derin mumunu üfledi. Pardon, en son misafirler gittikten sonra ben evi temizledim!

Bu yazı çocuklar büyürken içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to Derin’in Angry Birds doğumgünü

  1. Anonim dedi ki:

    Defne’m, Derin’m iyi ki doğdunuz… Sizi çok ama çok seviyoruz… ❤

  2. Anonim dedi ki:

    müthiş hayal gücü, emek, sabır… tebrik ederim gerçekten bayıldım yaptıklarınıza 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s