Yılbaşı ağacımızı süsledik

Bu seneki yılbaşı ağacı temamız ülkeler. Son iki aydır Derin coğrafyayla pek ilgili. Daha çok Amerika’daki eyaletleri öğreniyor. Kindle Fire’da oynaması için ona Stack the States diye bir oyun almıştık. Merak oradan. Ben de biraz ufku genişlesin, ülke sınırlarının dışına çıksın diye yılbaşı ağacımızın temasını ülkeler olarak belirledim. Önce küçük bayraklar hazırladık. Kalın kartona bayrak resimleri yapıp

bayraklar

üstlerini simle kapladık. Evet, o simler evin her tarafına bulaştılar. Sonra ağacın tepesine koymak için internetten küçük bir dünya aldık. Onu da renklerine göre simle kaplayacaktık ama yılbaşından sonra da kullanabilelim diye vazgeçtik. Geçen sene ağacımıza mandaldan bebekler yapmıştık. Bu sene onlara değişik ülkelerden eklemeler yaptık. 10 santimlik bir bebeğe kazak dikmek insanın kafasını çok güzel dinlendiriyor.

Bebekler1

Meksikalı dansçıyı, şehzadeyi ve İngiliz askeri geçen sene yapmıştık. Kızılderili kızın ilham kaynağı American Girl bebeklerinden Kaya.  Rus kızı da Pottery Barn’ın bebeklerinden birine benzetmeye çalıştık.

Bebekler2Pembe ve mavi elbiseli kızlar aslında Filipinler’i ve Viyetnam’ı temsil ediyor. Defne onları Children Just Like Me kitabındaki resimlere bakarak yaptı. Viyetnamlı kızı yaparken koyu kahverengi yünümüz bitti. O yüzden saçlar kızıl. En sağdaki de Defne’nin kendisi. Ben ona kedili şapka, eldiven ve kaşkol yapmıştım. Dikkat ederseniz kızın şapkası kedi şeklinde.

Bebekler3

Bunların hepsi geçen seneden. İtalyan palyaço ve Türk kabadayı temamızı tamamlıyor. Balerin Rusmuş, Defne öyle dedi. Noel Baba ve Kardan Adam ise bunun bir yılbaşı ağacı olduğunu hatırlatmak için oradalar.

pegdolls4Kovboy buralı. Yanındaki Hürrem Sultan, saçları turuncu. İngiliz saray muhafızı Tayland’lı dansçı kıza eşlik ediyor. En son ışıklarımızı taktık. İki sene önce yaptığımız ay yıldızlı kırmızı topları da astık. Ve ağacımız bitti.

agac

Şimdi altına koyulacak hediyeleri bekliyor! Hediyeler arasında Avrupa haritası yapbozu, Stack the Countries oyunu ve bayraklı çıkartma kitabı var 🙂

Bu yazı oyun-oyuncak içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

12 Responses to Yılbaşı ağacımızı süsledik

 1. basakbekyel dedi ki:

  Çok iyiymiş! Hayran kaldım. Çok yaratıcı!

 2. Anonim dedi ki:

  Amerikan mandalları bizim mandallara pek benzemiyor. Seneye de yeri mandal temalı süsler düşünmeli…

 3. Çağlanur Kıroğlu dedi ki:

  çok güzelmiş 🙂

 4. anneanne dedi ki:

  Ben en çok kedi şapkalı bebeği beğendim… Neden acaba???

 5. modadabirkadın dedi ki:

  sanal alemde bir sürü ağaç fotoürafı dolaşıyor ama sizin ki farklı, çok beğendim, ellerinize, fikrinize sağlık. 🙂

 6. Harika olmuş! Polonya bayrağı tam ortada, yanında da Türkiye bayrağı, süper! Sonraki ağaçlarınız nasıl süslediniz acaba?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s